Post by caleb2017 on Oct 2, 2016 18:44:35 GMT -5
9-24-16
Class A:
Cookeville
Lebanon
Gallatin
Drum Major:
1- Cookeville
2- Gallatin
3- Lebanon
Percussion:
1- Lebanon
2- Cookeville
3- Gallatin
Color Guard:
1- Lebanon
2-Gallatin
3- Cookeville
Band:
1-Lebanon
2-Gallatin
3- Cookeville
Class B:
Clarksville
West Creek
Portland
Drum Major:
1- West Creek
2- Clarksville
3- Portland
Percussion:
1- Clarksville
2- Portland
3- West Creek
Color Guard:
1- Clarksville
2- Portland
3- West Creek
Band:
1- Clarksville
2- West Creek
3- Portland
Class C:
Rossview
Sycamore (No Show)
Greenbrier
Drum Major:
1- Rossview
2- Greenbrier
Percussion:
1- Rossview
2- Greenbrier
Color Guard:
1- Rossview
2- Greenbrier
Band:
1- Rossview
2- Greenbrier
Class D:
Northwest
Forrest
Smith Co.
Drum Major:
1- Northwest
2- Forrest
3- Smith Co.
Percussion:
1- Forrest
2- Northwest
3- Smith Co.
Color Guard:
1- Northwest
2- Forrest
3- Smith Co.
Band:
1- Forrest
2- Northwest
3- Smith Co.
Class E:
Watertown
Riverside
Westmoreland
Drum Major:
1- Watertown
2- Riverside
3- Westmoreland
Percussion:
1- Watertown
2- Riverside
3- Westmoreland
Color Guard:
1- Westmoreland
2- Riverside
3- Watertown
Band:
1-Riverside
2- Westmoreland
3- Watertown
Class F:
Collinwood
Upperman
Livingston Academy
Drum Major:
1- Upperman
2- Livingston Academy
3- Collinwood
Percussion:
1- Upperman
2- Livingston Academy
3- Collinwood
Color Guard:
1- Livingston Academy
2-Upperman
3- Collinwood
Band:
1- Upperman
2- Livingston Academy
3- Collinwood
Class G:
Glencliff
Gordonsville
DeKalb Co.
Drum Major:
1- DeKalb Co.
2- Glencliff
3- Gordonsville
Percussion:
1- DeKalb Co.
2- Glencliff
3- Gordonsville
Color Guard:
1- DeKalb Co.
2- Gordonsville
3- Glencliff
Band:
1- DeKalb Co.
2- Glencliff
3- Gordonsville
Class H:
Loretto
Cumberland Co.
Jackson Co.
Drum Major:
1- Cumberland Co.
* Loretto & Jackson Co. did not have DM*
Percussion:
1- Loretto
2- Cumberland Co.
3- Jackson Co.
Color Guard:
1- Cumberland Co.
2- Loretto
3- Jackson Co.
Band:
1- Loretto
2- Cumberland Co.
3- Jackson Co.
Class I:
Lewis Co.
Mt. Pleasant
Jo Byrns
Drum Major:
1- Lewis Co.
2- Jo Byrns
3- Mt. Pleasant
Percussion:
1- Lewis Co.
2- Mt. Pleasant
3- Jo Byrns
Color Guard:
1- Mt. Pleasant
2- Lewis Co.
3- Jo Byrns
Band:
1- Lewis Co.
2- Mt. Pleasant
3- Jo Byrns
Class J:
Marshall Co.
Huntland (No Show)
Scott's Hill
Drum Major:
1- Marshall Co.
*Scott's Hill had no DM*
Percussion:
1- Marshall Co.
2- Scott's Hill
Color Guard:
1- Scott's Hill
2- Marshall Co.
Band:
1- Marshall Co.
2- Scott's Hill
Overall:
Drum Major: Rossview (93.5)
Percussion: Lebanon (92)
Color Guard: Rossview (90)
Sweepstakes:
Runner Up: Lebanon (87.55)
Grand-Champion: Forrest (89.77)
Class A:
Cookeville
Lebanon
Gallatin
Drum Major:
1- Cookeville
2- Gallatin
3- Lebanon
Percussion:
1- Lebanon
2- Cookeville
3- Gallatin
Color Guard:
1- Lebanon
2-Gallatin
3- Cookeville
Band:
1-Lebanon
2-Gallatin
3- Cookeville
Class B:
Clarksville
West Creek
Portland
Drum Major:
1- West Creek
2- Clarksville
3- Portland
Percussion:
1- Clarksville
2- Portland
3- West Creek
Color Guard:
1- Clarksville
2- Portland
3- West Creek
Band:
1- Clarksville
2- West Creek
3- Portland
Class C:
Rossview
Sycamore (No Show)
Greenbrier
Drum Major:
1- Rossview
2- Greenbrier
Percussion:
1- Rossview
2- Greenbrier
Color Guard:
1- Rossview
2- Greenbrier
Band:
1- Rossview
2- Greenbrier
Class D:
Northwest
Forrest
Smith Co.
Drum Major:
1- Northwest
2- Forrest
3- Smith Co.
Percussion:
1- Forrest
2- Northwest
3- Smith Co.
Color Guard:
1- Northwest
2- Forrest
3- Smith Co.
Band:
1- Forrest
2- Northwest
3- Smith Co.
Class E:
Watertown
Riverside
Westmoreland
Drum Major:
1- Watertown
2- Riverside
3- Westmoreland
Percussion:
1- Watertown
2- Riverside
3- Westmoreland
Color Guard:
1- Westmoreland
2- Riverside
3- Watertown
Band:
1-Riverside
2- Westmoreland
3- Watertown
Class F:
Collinwood
Upperman
Livingston Academy
Drum Major:
1- Upperman
2- Livingston Academy
3- Collinwood
Percussion:
1- Upperman
2- Livingston Academy
3- Collinwood
Color Guard:
1- Livingston Academy
2-Upperman
3- Collinwood
Band:
1- Upperman
2- Livingston Academy
3- Collinwood
Class G:
Glencliff
Gordonsville
DeKalb Co.
Drum Major:
1- DeKalb Co.
2- Glencliff
3- Gordonsville
Percussion:
1- DeKalb Co.
2- Glencliff
3- Gordonsville
Color Guard:
1- DeKalb Co.
2- Gordonsville
3- Glencliff
Band:
1- DeKalb Co.
2- Glencliff
3- Gordonsville
Class H:
Loretto
Cumberland Co.
Jackson Co.
Drum Major:
1- Cumberland Co.
* Loretto & Jackson Co. did not have DM*
Percussion:
1- Loretto
2- Cumberland Co.
3- Jackson Co.
Color Guard:
1- Cumberland Co.
2- Loretto
3- Jackson Co.
Band:
1- Loretto
2- Cumberland Co.
3- Jackson Co.
Class I:
Lewis Co.
Mt. Pleasant
Jo Byrns
Drum Major:
1- Lewis Co.
2- Jo Byrns
3- Mt. Pleasant
Percussion:
1- Lewis Co.
2- Mt. Pleasant
3- Jo Byrns
Color Guard:
1- Mt. Pleasant
2- Lewis Co.
3- Jo Byrns
Band:
1- Lewis Co.
2- Mt. Pleasant
3- Jo Byrns
Class J:
Marshall Co.
Huntland (No Show)
Scott's Hill
Drum Major:
1- Marshall Co.
*Scott's Hill had no DM*
Percussion:
1- Marshall Co.
2- Scott's Hill
Color Guard:
1- Scott's Hill
2- Marshall Co.
Band:
1- Marshall Co.
2- Scott's Hill
Overall:
Drum Major: Rossview (93.5)
Percussion: Lebanon (92)
Color Guard: Rossview (90)
Sweepstakes:
Runner Up: Lebanon (87.55)
Grand-Champion: Forrest (89.77)